Välkommen till sportfiskarna i Sörmland.

Här visas vad som är på gång i Distriktet Sörmland

.

 Sörmlands tävlingssvarare.

076 772 38 11.

                                                                        Lördag 4 Feb

                                        Planerar Eskilstuna/Trosa att arrangera DM 3 Mormyska

                                                                     Info kommer senare


                                                                              Sön 5 Feb

                                                  Reservdag och vi får se om det finns nåt att gå  på

       Resultat DM 1

       ÄDV.     

       1.Helena Halsinaho Katrineholm 698

       DV.   

       1.Siv Fritz Gnesta 862

       2.Carina Karlsson Kvicksund 116

       ÄHV.   

       1.Mikko Halme Gnesta 2600

       2.Ove Bodin Gnesta 2593

       3.Folke Åström Eskilstuna 2365

       4.Jonny Hermansson Katrineholm 1244

       5.Leif Johansson Katrineholm 1218

       6.Jorma Viheriäinen Katrineholm 714

       7.Evert Hellquist Eskilstuna 466

       8.Roger Stark Eskilstuna381

       9.Lars Rinaldo Katrineholm 250

      HV.   

       1.Danny Carlsson Torshälla 3705

       2.Putte Davidsson Katrineholm 2758

       3.Göran Strandsten Eskilstuna 2640

       4.Göran Hedqvist Torshälla 2424

       5.Robert Horvat Gnesta 2218

       6.Kai Lahtinen-Idö Torshälla 1912

       7.Robert Grane Katrineholm 1880

       8.Anders Andersson Katrineholm 1846

       9.Jan-Erik Åberg Kvicksund 1795

      10.Eddy Edlund Kvicksund 1746

      11.Rolf Taskinen Gnesta 1745

      12.Arto Kosunen Gnesta 1730

      13.Kenneth Karlsson Eskilstuna 1531

      14.Vladimir Jovanovic Kvicksund 1262

      15.Veli Hytönen Torshälla 1117

      16.Jonny Eberholm Katrineholm 1038

      17.Roger Zeijlon Kvicksund 955

      18.Owe Westerholm Torshälla 954

      19.Göran Sandell Torshälla 817

      20.Uffe Holmgren Torshälla 745

      21.Hans Melin Kvicksund 520

      22.Ola Haarala Katrineholm 383

      23.Ulf Hallen Katrineholm 241

      24.Jan Karlsson Kvicksund 101

      HS.  

         1.Mats Larsson Gnesta 2449

         2.Niklas Åberg Kvicksund 1866

         3.Gustav Halme Gnesta 1575

         4.Peter Eriksson Torshälla 1245

         5.David Alexandersson Kvicksund 1196

         6.Mikael Westin Kvicksund 1018

         7.Tobbe Mannberg Torshälla 929

         8.Klas Retzman Eskilstuna 845

         9.Jimmy Sjöberg Torshälla 740

       10.Robert Lövstrand Gnesta 711

       11.Robert Fahlin Kvicksund 204

       12.Jimmy Borg Gnesta 0



                        

                                               

                                                Övrig info Tävlingssvar. 076 772 38 11